Міжнародне співробітництво: Вільховецька громада домовилася з Румунією про спільні екологічні та туристичні проєкти

Сьогодні важливий крок у зміцненні міжнародного співробітництва зробила делегація з Вільховецької громади, яка відвідала  Консульство Румунії у Солотвино. До складу делегації увійшли Михайло Цірик - голова Вільховецької територіальної громади, Емілія Кричфалушій - керуюча справами виконавчого комітету, та Михайло Ферима - староста села Вільхівці.

Під час зустрічі було досягнуто домовленості про спільну участь у транскордонному проєкті Румунія-Україна, який спрямований на адаптацію до змін клімату та запобігання ризикам стихійних лих, зокрема повеням, що часто трапляються у нашому регіоні.  Цей проєкт стане важливим кроком у зміцненні екологічної безпеки та розвитку туристичної інфраструктури в регіонах, що межують між двома країнами.

Голова Вільховецької громади, Михайло Цірик, зазначив, що такі міжнародні ініціативи не лише покращують екологічну ситуацію, але й сприяють економічному зростанню через розвиток туризму. "Це чудова можливість для нашої громади отримати нові знання та досвід у сфері екології та туризму, а також залучити додаткові інвестиції," - підкреслив Михайло Цірик.

Емілія Кричфалушій, керуюча справами виконавчого комітету, висловила вдячність румунській стороні за щирий прийом та бажання ділитися досвідом. Вона зазначила, що спільні проєкти з Румунією - це унікальна можливість перейняти європейський досвід роботи над проєктами, що, у свою чергу, підвищать безпеку та привабливість регіону для туристів з усього світу.

Румунський консул Граціан-Флорін Пирву висловив підтримку ініціативам Вільховецької громади та висловив готовність продовжувати співпрацю в рамках транскордонних проєктів. Він зазначив, що такий обмін досвідом та знаннями є взаємовигідним і сприяє зміцненню добросусідських відносин між країнами.

Голова департаменту регіонального розвитку Марамуреської повітової ради Дан Кокошіла в свою чергу зазначив: Я переконаний, що ми будемо ефективно співпрацювати для конкретних і корисних проєктів для наших громад.

Наступна зустріч представників двох сторін відбудеться вже у червні  у Вільхівцях.

Співпраця між Вільховецькою громадою з Консульством Румунії у Солотвино та Повітовою Радою Марамуреш  є важливим кроком у зміцненні міжнародних зв'язків та сприянні сталому розвитку регіону.