Протиепідемічні заходи! До відома всіх власників магазинів, аптек, фінансових установ Вільховецької громади

Як відомо, загальнонаціональний карантин продовжено урядом до 24 квітня, та може бути продовжено навіть на травень. Але життя в країні, та нашій громаді зокрема, не може взагалі завмерти. Щонайменше повинні працювати продуктові магазини, аптеки, банківська система, а днями дозволена робота всіх фінансових установ, продаж запчастин та молодняка домашньої птиці.  Кабмін дозволив діяльність відповідних суб'єктів господарювання за умови забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання санітарних та протиепідемічних заходів. Тож, що саме слід зробити адміністрації торгівельних закладів?

Адміністрація закладів торгівлі повинна:

1. Обмежити кількість відвідувачів в торговій залі з розрахунку 1 особи на 1 кв.м (інші норми можуть встановлюватися органами місцевого самоврядування).

2. Перед входом до торгової зали встановити ємкості з антисептичними засобами, які мають дозатори для обробки рук відвідувачами та серветки для проведення обробки ручок кошиків та візків.

3. Забезпечити роботу персоналу в захисних масках та гумових рукавичках, які необхідно змінювати кожні 2 години.

4. Створити умови для дотримання правил особистої гігієни персоналом, забезпечити їх в достатній кількості милом, антисептиком, захисними масками, рукавичками.

5. Забезпечити проведення регулярного (кожні 3 години) провітрювання, вологого прибирання приміщень закладу, торгівельного обладнання, ручок вхідних дверей тощо із застосуванням миючих і дезінфікуючих (хлоровмісних та спиртовмісних) засобів.

6. Після закінчення зміни забезпечити проведення генерального прибирання.

7. До реалізації допускати лише товари в промисловій тарі або попередньо розфасовані в закладі.

8. Розмістити в доступних для відвідувачів місцях пам'ятки, плакати з рекомендаціями щодо профілактики захворювань населення на респіраторну інфекцію COVID-19.

Відвідувачі магазинів, чи інших закладів мають дотримуватись таких правил:

1. Перед входом до магазину необхідно одягнути захисну маску

2. Обробити руки, ручку візка чи кошика антисептиком.

3. Для скорочення часу перебування в закладі торгівлі наперед підготуйте список товарів, які необхідно придбати.

4. В торговій залі та в черзі до каси дотримуйтеся відстані між відвідувачами не менше 1,5 метра.

5. Якщо ви маєте симптоми респіраторного захворювання, залишайтеся дома та зверніться телефоном за допомогою до родичів, сусідів, знайомих, які зможуть доставити вам необхідні товари.

6. При можливості замовте необхідні товари через інтернет, по телефону служби доставки торгового закладу.

7. Уникайте тісного контакту з особами, які мають симптоми респіраторного захворювання.

8. Дотримуйтесь правил особистої гігієни. Часто і ретельно мийте руки з милом, обробляйте антисептичним засобом.

9. Ретельно готуйте їжу, особливо із сировини тваринного походження.